29 Mart 2010 Pazartesi

Bez Pasta

Bu pastayı İzmirdeki canım arkadaşım fehime için yaptım.Değişik birşeyler yapmak istedim.Bunlardan daha önce 10 marifet sitesinde görmüştüm.Hemen yapmak için malzemeleri aldım.Malzemeler:yeni doğan bebek bezi,tulum badi önlük şapka ve çorabın olduğu bir set,paket lastiği,kurdela ve tül


İlkönce bütün bezleri tek tek rulo haline getirip paket lastiği ile sabitledim.Altı için düz büyük servis tabağı kullandım.Sonra 3 bezi birleştirip orta yaptım.Tekrar lastik taktım.İçine istediğim büyüklük olucak şekilde bezleri sıkıştırdım.Diğer 2sinide biröncekinden küçük olacak şekilde hazırladım.


Taktığım paket lastikler görünmesin diye etraflarına kurdele bağladım.Aldığım kıyafetleride ilk katın üstüne katlı bir şekilde koydum.
Tüle sarıp kurdela ile bağladım ve önlüğü desenli olduğu için onuda üstünden bağladım.Bence bebek hediyesi olarak hem şık hemde kullanışlı bir hediye oldu.
5 yorum:

orgucuoyuncakcınine dedi ki...

TEK KELİME HARİKA HEM FİKİR OLARAK HEM GÜZELLİK OLARAK

ECE dedi ki...

nasılda güzel düşünmüşsün güle güle kullansın bebiş inşallah. çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Sibel'in hobi dünyası . . . . . . dedi ki...

Ellerine sağlık marifetli arkadaşım, şanslı bir bebek olacak herhalde :) Yazın da arkadaşım doğum yapacak ben de bu pastadan yapayım bari :)

EbrUgur & Fatih dedi ki...

cok sirin... bende yapmistim arkadasimin ogluna bir tane... yakinda yine dogum var - yine kollari sivayip yaparim birtane :)

Ozge Sipahioğlu dedi ki...

super olmus cnm ellerıne sagık